W dniach 21-22 września w podpoznańskim Stęszwie, Polski Związek Taekwon-do przeprowadził seminarium techniczne dla posiadaczy stopni mistrzowskich. Seminarium było zorganizowane przez Poznański Sportowy Klub Taekwon-do na czele z Jarosławem Wójcikiem IV DAN oraz Pana Mateusza Niedźwiedzia II DAN.
W szkoleniu wzięło udział ponad 70 uczestników (w tym pięciu Mistrzów), a składało się ono z trzech części: dwóch doyczących tradycyjnego Taekwon-do oraz trzeciej wprowadzającej nowinki z zakresu rozciągania i treningu mobilności, która zapewnia zdrowy i proporcjonalny rozwój ciała.
Część Taekwon-do poprowadził Mistrz Jerzy Jedut VIII DAN. Na pierwszej jednostce przepracowano układy Chon-Ji – Choi-Yong z przerwą na tradycyjne ćwiczenia utwardzające autorstwa Mistrza Jeduta. Uczestnicy uderzali z małe cele wparte o łokcie partnerów, co wyrabiało poczucie dystansu, zmuszało do używania dobrych powierzchni uderzeniowych i służyło ogólnej wytrzymałości.
Wieczorem, ponad 50 uczestników spotkało się na kolacji, podczas której wymieniali się doświadczeniami i anegdotami z treningów, jak i spoza nich.
Niedziela rozpoczęła się od drugiej jednostki poświęconej Taekwon-do, która podobnie jak dnia poprzedniego, rozpoczęła się od treningu układów (Chon-Ji – Moon-Moo). Środkowa część była analogiczna do poprzedniej, tym razem na warsztat wzięte były techniki nożne. Trening zakończył się wykonaniem układów Kwang-Gae - Tong-Il I innowacyjnymi ćwiczeniami poruszania w walce.
Potem przyszedł czas na innowację. Zgodnie z decyzją Związku, postanowiliśmy poszerzyć nasze horyzonty i wyjść poza utarte metody treningu Taekwon-do, przez zaproszenie niezależnego specjalisty. Trzecią jednostkę treningową poprowadził Pan Tomasz Koszański, były karateka, kaskader, performer i trener. Pan Koszański podzielił się swoją wiedzą na temat stabilizacji mięśni głębokich i przybliżył różnicę między rozciąganiem a mobilnością.
Przez trzy godziny uczestnicy poznawali ćwiczenia i metody na uzyskanie siły i kontroli w maksymalnym zakresie ruchu. Uczetnicy bardzo pozytywnie wypowiadali się o wiedzy Pana Koszańskiego, jak i o samym pomyśle zaproszenia go.
Po tym, rozdane zostały certyfikaty uczestnictwa i seminarium się zakończyło.