Nasz kol. Gabriel Bednarczyk, który jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego V Dan i sędzią międzynarodowym klasy A Taekwon-Do z sukcesem łączy swoją pracę zawodową i naukową oraz Taekwon-do, które to praktykuje od lutego 1995 r. do dnia dzisiejszego. Jego pierwszym instruktorem był Dariusz Morozowski - I Dan. Aktualnie kol. Bednarczyk trenuje w Klubie Taekwon-do Tradycyjnego w Łodzi u Mistrza Roberta Jasińskiego - VII Dan. Nie tylko doskonali stale swoje umiejętności Taekwon-Do, ale również aktywnie bierze udział w sędziowaniu zawodów, zarówno tych krajowych, jak i międzynarodowych z najważniejszymi włącznie.
W dniu 13 września 2022 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się Posiedzenie Regionalnego Forum Inteligentnych Specjalizacji (RFIS) towarzyszące obradom Konwentu Marszałków Województw RP. RFIS jest cyklicznym wydarzeniem stanowiącym forum wymiany informacji niezbędnych dla podnoszenia poziomu skuteczności polityk innowacyjnych polskich województw. Oprócz przedstawicieli poszczególnych samorządów, w posiedzeniach mogą brać udział pracownicy właściwych rzeczowo organów administracji rządowej (aktualnie należą do nich: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii) oraz Komisji Europejskiej.
Województwo łódzkie reprezentował kol. Gabriel Bednarczyk. Nie była to jego pierwsza konferencja - uczestniczy bowiem regularnie w podobnych wydarzeniach zarówno w kraju jak i za granicą od 2015 roku. Na kilku z nich był prelegentem i przedstawiał propozycje swoich rozwiązań popartych prowadzonymi przez niego badaniami naukowymi. Aktywność zawodową łączy z działalnością naukową prowadzoną w ramach Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Zarządzania) i dydaktyczną (studia podyplomowe na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego). Jego głównym obszarem zainteresowań badawczych jest skuteczność przeprowadzania procesu przedsiębiorczego odkrywania w regionach Unii Europejskiej.
Na co dzień jest on pracownikiem Biura Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego (Zespół Regionalnego Systemu Innowacji). Do jego obowiązków należy w szczególności koordynacja współpracy przedstawicieli podmiotów wchodzących w skład regionalnego systemu innowacji na rzecz kreowania i wdrażania założeń polityki innowacyjnej oraz monitorowania osiąganych rezultatów (proces przedsiębiorczego odkrywania).
Przykład kol. Gabriela Bednarczyka pokazuje, że z powodzeniem można łączyć tak odmienne dziedziny zainteresowań i jedne mogą wspomagać drugie.
Jak sam twierdzi, podnoszenie poziomu wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu
Taekwon-do pozwala na kształtowanie cech charakteru niezbędnych do rozwoju w dowolnej dziedzinie życia. Wśród nich wymienia: pokorę, rzetelność, systematyczność oraz oczywiście wytrwałość (stanowiącą jedną z zasad moralnych tej sztuki walki*).
W imieniu PZTKD życzymy sukcesów w pracy zawodowej i naukowej, które przełożą się na praktyczne rozwiązania służące naszemu społeczeństwu w myśl jednego z punktów przysięgi adepta Taekwon-Do: „Będę rzecznikiem lepszego, pokojowego świata.”
PZTKD
* Zasady Taekwon-Do: grzeczność, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga.